Slunce, moře a dlouhé písečné pláže. K ideální kombinaci se v oblasti El Médano na jihu Tenerife přidává ještě čtvrtý element – silný vítr, díky kterému je místo rájem pro milovníky windsurfingu a kitesurfingu.

Na Tenerife není pro příznivce vodních sportů lepší místo než pláž La Tejita a každý správný surfař už místní vlny dobře zná anebo o místě aspoň slyšel. Vítr, který fouká z Atlantského oceánu v okolí města El Médano na jihu ostrova, je opravdu silný a pobřeží se proto příznivci vodních sportů jenom hemží.

Jezdí sem ti s mnohaletými zkušenostmi i nováčci, kteří na prkně nikdy předtím nestáli a chtějí si sport zkusit. Tady mají skvělou příležitost. Najdou tu půjčovnu i školu se světovými odborníky. Nejdříve si vše pod dozorem instruktora vyzkouší na suchu a pak se vydají brázdit vlny. Oblast v okolí města El Médano je pro milovníky jízdy na prkně zaslíbené místo a pravidelně se tu konají závody světové série.

  • Závody windsurfingu a kitesurfingu jsou vE MĚSTĚ El MédanO vždy v srpnu.


V tenerifském hlavním městě surfingu žije mnoho světových šampionů. Celoročně tu jsou totiž naprosto ideální podmínky. Není proto divu, že světovým žebříčkům v mužské i ženské kategorii vévodí rodáci z Kanárských ostrovů či kontinentálního Španělska.

PLÁŽ LA TEJITA SE ZLATÝM PÍSKEM


Pokud se chcete masivnímu turistickému ruchu vyhnout, zamiřte na pláž La Tejita. Je tu klid, jste daleko od hotelových komplexů, obchodních center i restaurací. Plážový ručník si natáhnete do zlatého písku anebo relaxujete v jedné z mnoha malých jeskyní na pláži. Místní mají tuto pláž opravdu rádi, a proto protestují proti stavění hotelů, které by narušily klid místa.

Jediná dominanta, kterou tu najdete, je červená hora Montaña Roja. Je vidět už z dálky několika desítek kilometrů, vybíhá do moře a tyčí se nad ním do výšky 173 metrů. Fascinující rudou horu uvidíte také například z jižního tenerifského letiště.

EL MÉDANO


Vždy pohodově naladěné usměvavé surfaře najdete v oblasti celoročně. Denně od rána do večera. Nocují v obytných vozech nebo stanech jen pár kroků od pláže. A také od hotelových komplexů. El Médano je oblíbené letovisko a na plážích se tak paradoxně mísí dovolenkující rodiny s volnomyšlenkářskými surfaři.

  • windsurfing je na Tenerife sport číslo jedna
  • El Médano každoročně v srpnu pořádá závody světového poháru Profesionální windsurfingové asociace PWA
  • informace a kalendář světového poháru najdete na webu PWA

Write A Comment