Nekonečný celoroční příval důchodců především z Anglie a Německa je na Tenerife neodmyslitelný. Pokud se chcete masivnímu turistickému ruchu vyhnout a zažít naplno pobřežní krásy Tenerife, zvolte rybářské městečko Alcalá na západě ostrova.

Probudit se do krásného dne a při ranní procházce po pobřeží pozorovat, jak se na sluncem ozářených kamenech vyhřívají pestrobarevní krabi. Pak si vychutnat espresso za 80 centů na zahrádce restaurace s výhledem na vstávající městečko. Pokud se vám taková představa zamlouvá, určitě navštivte západní pobřeží Tenerife.

ALCALÁ

Stejně jako na celé jihozápadní části ostrova, i ve městě Alcalá je celoročně přívětivé teplé počasí, kamenité i písečné pláže s černým pískem sopečného původu a nekonečné plantáže banánů. Jednu velkou odlišnost od desítek dalších míst na Tenerife ale Alcalá má. Vyhnete se tu turistickému ruchu! Kromě toho ochutnáte mnoho místních specialit a objevíte krásu podmořského světa.

Průzkum městečka můžete začít na náměstí, které obklopují kavárny a restaurace nabízející místní produkty. Těsně na něj navazuje pobřežní promenáda. Koupat se můžete buď na kamenitém pobřeží, kde vás čekají větší vlny a studenější voda. Anebo se projít po pobřeží po asfaltce a vykoupat se v jednom z uměle vytvořených bazénků, které jsou mnohem klidnější a teplejší. Obrovské vlny z moře se totiž rozbíjejí o vlnolamy.

  • POKUD MÁTE RÁDI PODMOŘSKÝ ŽIVOT, ALCALÁ JE PRO VÁS TO PRAVÉ MÍSTO.

V bazéncích uvidíte kraby a pestrobarevné tropické ryby. Na volném moři na vás čekají mořské želvy, murény, sépie, sumýši či medúzy. Nezapomeňte si proto přibalit dobré potápěčské brýle. Na ostrově je sice můžete sehnat, ale s kvalitou to nijak slavné není.

Alcalá je oblíbeným místem také pro ornitology a milovníky ptáků. Na pobřeží se hemží například desítky drobných kamenáčků pestrých, kteří se brodí ve vodě a hledají drobné živočichy, případně sbírají drobky po turistech. Vzácněji můžete zahlédnout také ohroženou kolihu velkou. Určitě si ji nespletete. Kropenatý pták s extrémně dlouhým zobákem rozvážně prochází pobřeží a hledá potravu mezi kameny.

Z pláže máte jako na dlani další z Kanárských ostrovů La Gomera, který je vzdálený 30 kilometrů. Doporučujeme si udělat noční procházku po pobřeží. Za úplňku je výhled na moře fascinující.

LOS GIGANTES

Okolí Alcalá nabízí spoustu míst, kam zajet na výlet. Mnoho lidí volí slavné obří útesy Los Gigantes ve stejnojmenném turistickém letovisku a přístavu. Kavárny a restaurace jsou tu dobré. My jsme navštívily kavárnu Macaronesia.

Na příval turistů tu čekají i tržiště s cetkami a pouliční prodejci, kteří lákají na předražené suvenýry. Čím blíže jste k útesům, tím víc houstne provoz, ubývají parkovací místa a přibývá zmatených lidí, kteří vycházkovou chůzí klidně kráčejí uprostřed silnice a ignorují auta jedoucí za nimi.

Nejlepší výhled na slavné útesy máte z malé pláže s černým pískem, která je většinou plně v obležení turistů. Je hned v bezprostřední blízkosti přístavu, odkud odplouvají lodě do další slavné lokality kaňonu Masca.

PLAVÁNÍ S ŽELVAMI

Los Gigantes jsou oblíbené také pro různé vodní sporty jako například kajaky, na kterých můžete dojet až k útesům. Jinak než po vodě s k nim totiž nelze dostat. Oblíbenou místní atrakcí je také potápění za bohatým podmořským životem a plavba na volné moře za pozorováním delfínů, velryb a kosatek.

AlcaláLos Gigantes se můžete potápět a plavat s želvami například se zkušenými profesionály z centra Diveria.

Write A Comment